Ukupan broj zaposlenih u hrvatskoj industriji u srpnju je bio isti kao u lipnju, a u odnosu na srpanj prošle godine smanjen je za 7,2 posto, dok je proizvodnost rada u prvih sedam mjeseci ove godine u odnosu na isto razdoblje lani porasla za 6,2 posto. U usporedbi s prosječnim mjesečnim brojem zaposlenih u 2009. godini, broj zaposlenih osoba u industriji u srpnju ove godine bio je manji za 7,1 posto. Statistika prema područjima djelatnosti pokazuje da je broj zaposlenih u srpnju ove prema istom mjesecu prošle godine najviše smanjen u prerađivačkoj industriji, za 7,6 posto. U rudarstvu i vađenju bilo je 7,4 posto manje, a u opskrbi električnom energijom, plinom, parom i klimatizaciji 2,5 posto manje. Među djelatnostima prerađivačke industrije broj zaposlenih u srpnju ove u odnosu na srpanj prošle godine pao je za više od 20 posto u tri djelatnosti - proizvodnji osnovnih farmaceutskih proizvoda i pripravaka za 24,1 posto, proizvodnji metala za 20,9 posto, te proizvodnji tekstila za 20,4 posto.
Ukupan broj zaposlenih u hrvatskoj industriji u srpnju je bio isti kao u lipnju, a u odnosu na srpanj prošle godine smanjen je za 7,2 posto, dok je proizvodnost rada u prvih sedam mjeseci ove godine u odnosu na isto razdoblje lani porasla za 6,2 posto, pokazuju prvi rezultati Državnog zavoda za statistiku (DZS).
U usporedbi s prosječnim mjesečnim brojem zaposlenih u 2009. godini, broj zaposlenih osoba u industriji u srpnju ove godine bio je manji za 7,1 posto.
Statistika prema područjima djelatnosti pokazuje da je broj zaposlenih u srpnju ove prema istom mjesecu prošle godine najviše smanjen u prerađivačkoj industriji, za 7,6 posto.
U rudarstvu i vađenju bilo je 7,4 posto manje, a u opskrbi električnom energijom, plinom, parom i klimatizaciji 2,5 posto manje.
Među djelatnostima prerađivačke industrije broj zaposlenih u srpnju ove u odnosu na srpanj prošle godine pao je za više od 20 posto u tri djelatnosti - proizvodnji osnovnih farmaceutskih proizvoda i pripravaka za 24,1 posto, proizvodnji metala za 20,9 posto, te proizvodnji tekstila za 20,4 posto.
Izrazitiji se pad broja zaposlenih bilježi i u proizvodnji strojeva i uređaja (10,4 posto), gotovih metalnih proizvoda, osim strojeva i opreme (10,6 posto), proizvodnji odjeće (10,1 posto) itd.
U samo dvije djelatnosti unutar prerađivačke industrije broj zaposlenih u srpnju povećan je na godišnjoj razini, i to u proizvodnji računala te elektroničkih i optičkih proizvoda za 2,5 posto, te u ostaloj prerađivačkoj industriji za 0,5 posto.
Podaci o proizvodnosti rada u industriji, izračunati kao odnos indeksa fizičkog obujma industrijske proizvodnje i indeksa broja zaposlenih, pokazuju da je proizvodnost u rudarstvu i vađenju u prvih sedam mjeseci ove u odnosu na isto razdoblje prošle godine bila manja za 4,8 posto, dok je u opskrbi električnom energijom, plinom, parom i klimatizaciji porasla za 7,2 posto, a u prerađivačkoj industriji za 6,2 posto.